Už jste unaveni z negativních zpráv, zhoršující se nálady ve společnosti, špatných mezilidských vztahů, dlouhé zimy či naopak krátkého léta, hektického životního tempa, epidemie či přemýšlíte jen nad investicí, protože se obáváte slábnoucí koruny či Vám nevyhovuje riziko realitní bubliny v ČR? Máme pro Vás tip.

Ostrov La Palma je nejzápadnější z Kanárských ostrovů a charakterizuje ho celoročně velmi příjemné klima. Teploty se zde pohybují v zimě kolem 20 st. a v létě mezi 25 až 30 st. Takto stabilní klima nejen že prospívá zdraví a dlouhověkosti (výjimkou zde není věk 100 let), ale umožňuje také celoroční pěstování ovoce a zeleniny. Náklady na život zde si lze proto výrazně snížit, a to nejen celoroční sklizní, ale také solární energií využívanou pro ohřev vody či pro výrobu elektrické energie. A odpadají také náklady na topení. Ceny elektřiny jsou podobné jako v ČR. Voda je zde paradoxně mnohem levnější. Ceny potravin a drogerie jsou srovnatelné s těmi v ČR, pohonné hmoty jsou o něco levnější.

Tento ostrov také charakterizují velmi pohodoví a přátelští lidé, kteří nikam nespěchají a rádi se s Vámi podělí o mnohé přebytky ze zahrady. I přes pestré zastoupení mnoha národností z Evropy nebo Jižní a Střední Ameriky je kriminalita na ostrově naprosto minimální – vstup na ostrov je kontrolován jak na letišti, tak v přístavu. I z hlediska nákazy koronavirem je zde bezpečno, od začátku epidemie byly počty nakažených velmi nízké, často nulové, funguje spolehlivě testování i trasování (neboť případů je opravdu minimum – do konce února bylo od začátku pandemie na ostrově evidováno celkem cca. 400 případů) a situaci se daří zvládat i díky tomu, že nově příchozí turisté musí předložit negativní test.
Tato bezpečnost byla pro mnohé impulsem k tomu, aby současnou situaci v Evropě přečkali právě na La Palma.
Další nespornou předností je absence masového turismu, který je tak charakteristický pro velké ostrovy. Právě absence masového turismu dělá tuto lokalitu ještě atraktivnější a dovoluje současně zachovat tradiční ráz ostrova. Jelikož se jedná o biosférickou rezervaci s panenskou přírodou, není plánována výstavba velkých turistických komplexů ani v budoucnu, což zachovává hodnotu investice. Pro turismus jsou zde typické tzv. casas rurales, což jsou tradiční kanárské domy citlivě zrekonstruované pro turistické využití.

Ostrov nabízí přes 1000 kilometrů turistických značených tras, pláže i hory, kde si můžete plně vychutnat naprosté soukromí, bohaté sportovní vyžití (cyklistika, turistika, potápění, paragliding apod.). Naprosto charakteristickým znakem ostrova je však astroturismus, který celosvětově přitahuje profesionální i amatérské astronomy.

Typickým investorem do nemovitosti na tomto ostrově jsou Evropané ve středním nebo důchodovém věku hledající pohodu, klid, zdravý životní styl a milující přírodu a turistiku. Velmi častá je kombinace trávení podzimu a zimy na ostrově s létem stráveným v Evropě. V době, kdy mnozí majitelé tráví léto v Evropě nemovitost turisticky pronajímají, čímž se investice dále zhodnocuje. V současné době, která přeje práci na dálku, využívá tuto možnost čím dál více majitelů nemovitostí a zároveň vzrostl zájem také o turistický pronájem s kvalitním internetovým připojením. V době, kdy majitelé nemovitost neužívají a tráví čas v Evropě, je o jejich dům či apartmán spolehlivě postaráno od A do Z. Úklid a kontrola domu, údržba zahrady i bazénu, uvítání klientů, předání a kontrola nemovitosti, pohotovost 24/7 v případě jakéhokoliv problému v průběhu pobytu, IT a TV servis. To jsou všechno služby, které našim klientům poskytujeme. Pokud byste si chtěli naše služby vyzkoušet z pohledu turisty i případného investora, je možné si pronajmout některý z našich více než 50 prázdninových domů, které na La Palma pro naše klienty spravujeme. Kompletní nabídka ubytování je k dispozici zde.

Výhody takové investice:

  • bezpečná investice do nemovitosti v zahraničí
  • diverzifikace rizika
  • velmi atraktivní prostředí, na které se vztahuje legislativa EU
  • celoročně stabilní teploty a klima
  • česky mluvící support přímo na místě
  • u turistického pronájmu příjem v eurech, a to nejen od klientů z ČR, ale z celé Evropy. Pokud nemovitost splní určité standardy, je možné ji zařadit také do nabídky partnerské německé CK
  • cenově srovnatelná investice s nákupem nemovitosti v ČR.
Mnozí klienti mají zprvu pocit, že nákup nemovitosti na Kanárských ostrovech je složitý i třeba kvůli jazykové bariéře. Ale po bližším seznámení se s procesem nákupu nemovitosti zjistí, že není třeba mít obavy. Klienta nákupem nemovitosti kompletně provedeme a poradíme, kde a jakou nemovitost si vybrat. Bezpečnost nákupu nemovitosti garantuje především povinnost notářské kupní smlouvy. Podrobnější informace k procesu nákupu nemovitosti jsou k dispozici zde.

V naší nabídce nemovitostí na prodej jsou jak apartmány, taky domy či pozemky. Pro náročnější investory nabízíme i větší turistické apartmánové komplexy. Kompletní nabídka nemovitostí na prodej je k dispozici zde.

Pro více info nás neváhejte kontaktovat na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. č. +420 722 229 448