Po více než dvou měsících od začátku erupce sopky na ostrově La Palma se v oblasti zasažené proudy lávy změnilo mnoho věcí. Ostrov je však bezpečnou destinací připravenou přijmout cestovatele dychtivé po přírodě, odpočinku a dobrodružství.

Nedávno byla spuštěna kampaň „Pro 1000 důvodů, Bonita“, video, ve kterém herec Hovik Keuchkerian, který hraje Bogotu ve slavném seriálu Papírový dům, provede diváky ostrovem a ukáže jim krásu, kterou La Palma nabízí. Zde jsou některé  „z 1000 důvodů“ pro cestu na La Palma:

Název "Isla Bonita" dokonale vystihuje krásy ostrova.

La Palma se může pochlubit výjimečnou krajinou, díky které byl ostrov na celé své ploše prohlášen Biosférickou rezervací UNESCO. Navíc nabízí také mořské rezervace a nyní z ní vulkán udělal nejmladší území ve Španělsku. Ostrov skýtá jedinečná zákoutí, která mnohé jeho návštěvníky překvapí, jako je barevný vodopád v národním parku Caldera de Taburiente; Bosque de los Tilos, působivý vavřínový les nacházející se v obci San Andrés y Sauces; Roque de los Muchachos s nadmořskou výškou 2 426 metrů nejvyšší bod celého ostrova; nebo Poris de Candelaria.
Image
Pro svou  hvězdnou oblohu je

La Palma mezinárodně uznávaná jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování hvězd, díky vynikající kvalitě své oblohy. Nadace Starlight, instituce podporovaná UNESCO, Světovou organizací cestovního ruchu a Mezinárodní astronomickou unií, má na starosti certifikaci nejlepších míst na světě pro astronomická pozorování, mezi nimiž vyniká právě La Palma. Na Roque de los Muchachos je umístěn největší komplex observatoří v Evropě, ke kterěmu brzy přibude i návštěvnické centrum. To bude připraveno na příjezd tisíců návštěvníků a jehož jedním z cílů je šíření krás a poznatků astronomie v celé společnosti.

Díky celoročnímu příjemnému klimatu

a stabilním teplotám má ostrov jarní atmosféru po celý rok. Z tohoto důvodu je  možné si na La Palma užít pláže a pobřeží téměř v kteroukoli roční dobu. A přestože je to ostrov mikroklimatu s pasáty, deštěm a dokonce i sněhem v některých ročních obdobích, slunce Vám dovolí ostrov poznat kdykoliv během celého roku.

Protože je

La Palma ideálním cílem pro turisty, stala se oblíbenou destinací pro aktivní odpočinek. Má pěší značené trasy o délce více než 1000 kilometrů a unikátní přírodní prostředí. Od severu k jihu se po celém ostrově táhne síť stezek, které kopírují tradiční cesty používané po staletí jeho obyvateli. Turista se tak setká s divokou přírodou v kontrastu se sopečným územím. Jedinečný zážitek nabízí procházky mnoha roklemi, které jsou tak charakteristické pro krajinu ostrova.
Image
Protože je to nejlepší místo pro uvolnění adrenalinu

Milovníci aktivního odpočinku najdou na La Palma místo, kde vybijí veškerý svůj adrenalin. Hornatá krajina umožňuje bohytý výběr  tras pro horská kola. Díky mírnému podnebí má ostrov ideální podmínky pro paragliding během celého roku. Pro ty, kteří během svých cest rádi poznávají krásy mořského dna, je potápění na La Palma díky průzračným vodám a příjemným teplotám oceánu po celý rok skvěllou příležitostí pro objevování nových míst. Oceán dále nabízí další aktivity jako kanoistiku nebo pozoroivání velryb.

Pro svou gastronomii

Žádné místo na světě nepoznáte úplně, pokud neochutnáte to nejlepší z místní gastronomie.La Palma Vás ani v tomto nezklame. Místní využívají to nejlepší, co jim nabízí místní produkty. Největší gurmáni nesmí zapomenout navštívit některé z "parillas", restaurace nabízející grilované maso a další typická jídla z La Palma.
Dále jsou pro ostrov typické sýry s chráněným označením původu, gofio, omáčky "mojos" vhodné k masu nebo rybám,malé vrásčité brambory nebo mnoho druhů ryb. To lze doplnit charakteristickými víny, které nesou od roku 1994 označení původu z La Palma. A na závěr nesmí chybět jako dezert krémy Bienmesabe nebo Principe Alberto.

Protože Vaše návštěva pomáhá jeho obnově.

Cestovní ruch je po pěstování banánů jedním z hlavních zdrojů příjmů ostrova. Na tomto ekonomickém motoru jsou v každodenním životě závislé tisíce místních, Takže vydat se na ostrov a prozkoumat jeho zákoutí je kromě Vašich krásných zážitků i  nejlepší způsob jak pomoci. Navíc při respektování všech bezpečnostních pravidel bude Vaše návštěva naprosto bezpečná.