Největší sportovní událost na La Palma byla přeložena na říjen. Hlavní závod se poběží 3.října. Organizátoři se tak rozhodli po důkladném zvážení situace. Původně se dvanáctý ročník měl konat v týdnu od 2. května s hlavním závodem 9. května. Podle slov pořadatelů nebyl výběr nového termínu jednoduchý. Transvulcania je součástí světové serie Skyrunner world serie a už několik dalších závodů muselo být přesunuto.

Organizátoři dále uvádějí, že zrušení letošního ročníku by bylo mnohem jednodušší než přesun termínu konání akce. Uvědomují si ale, že akce má významný vliv na ekonomiku ostrova. Chtějí podpořit místní podnikatele, cestovní ruch a pomoci při obnově ekonomiky po koronavirové krizi.
Image
Transvulcania je ultramaraton pořádaný na La Palma od roku 2009. Od roku 2012 jako součást Skyrunner world serie. Hlavní závod měří 74,6 km a celkové převýšení je více než 8500 metrů. Závod startuje v 6 hodin na jižním cípu ostrova pod majákem ve Fuencalinte. Jeho trasa protíná téměř celý ostrov po hlavním hřebeni. Závodníci po trase proběhnou deseti kontrolními body, které jsou na turisticky velmi aktraktivních místech jako například Refugio del Pilar, El Reventón a Roque de los Muchachos. Cíl je ve městě Los Llanos de Aridane. Nejrychlejší účastníci potřebovali na překonání tratě 7 hodin.

Součástí celé akce je několik dalších závodů jako například klasický maraton, půlmaraton, kilometrový běh do vrchu nebo dětský závod.