zakladni-info-11.jpg

Vitejte na La Palma,
vítejte na ostrově plném vulkanických scenérií a hlubokých vavřínových lesů.

Obyvatel každého kanárského ostrova vám řekne, že nejkrásnější je zrovna ten jeho. Ale jen jednomu z nich se oficiálně říká "isla bonita". Tedy krásný ostrov. A tím právě La Palma je.
La Palma, dříve také San Miguel da La Palma je ostrov ve východní části Atlantského oceánu, součást španělské autonomní oblasti Kanárské ostrovy. Společně s ostrovy Tenerife, La Gomera  a El Hierro spadá do provincie Santa Cruz de Tenerife. Svojí rozlohou 708km2 a počtem obyvatel 82 000 se řadí na páté místo v souostroví. Nejvyšší bod Roque de los Muchachos s 2426 m.n.m. se řadí na druhé místo po Pico del Teide na Tenerife.
Hlavní městem je Santa Cruz de La Palma na východním pobřeží, nejlidnatějším Los Llanos de Aridane s více než 20 000 obyvateli na západní části ostrova.
V roce 2002 se La Palma stala Biosférickou reservací. Po Lanzarote a El Hierro jako třetí ostrov pod ochranou UNESCO.
About Me
Na La Palma si můžete užívat života po celý rok. Mírné klima, žádná velkoměsta, romantické pláže a nezapomenutelné přírodní scenérie nabízí pro každého něco. Pokud vyhledáváte pěší turistiku, rodinnou dovolenou na pláži, chcete si odpočinout od ruchu civilizace nebo jen nemáte rádi zimu. Na La Palma si užijete časté slavnosti, pravidelný únorový karneval, ale také atraktivní sportovní aktivity.

Rádi bychom vám nabídli co nejširší informace o tom, jak nejlépe strávit dovolenou, která místa navštívit nebo třeba jak investovat na La Palma.
Obyvatelé La Palma berou život jako jednu velkou oslavu a rádi slaví v rodinném kruhu. Na nic nespěchají, tak jak jsme zvyklí ve střední Evropě. Vždy musí být čas na popovídání se sousedy třeba na poště, v supermarketu nebo v autě uprostřed ulice. O víkendech často celá rodina vyrazí do restaurace do baru na pláži nebo na piknik uprostřed přírody. Mladí, staří, všichni společně slaví hlasitě a vesele. Ti, kteří se přizpůsobí tomuto životnímu stylu velmi brzo pochopí mentalitu místních obyvatel a může si s nimi užít uvolněnou zábavu při mnoha oslavách a akcích po celý rok. I jako turisté jste pak vítáni.
About Me

Historie ve zkratce

Od prvního osidlování až po současnou tvář ostrova.

před 2 miliony lety

Vznik ostrova

La Palma patří mezi geologicky nejmladší z Kanárských ostrovů

před 2 miliony lety

5. století před n.l.

První obyvatelé

V 5. století před naším letopočtem jsou doložené nejstarší důkazy o osidlování ostrova.

1493

Kolonizace Španěly dokončena

Téměř 89 let trvalo kolonizátorům v čele s Alfonsem Fernándezem de Lugo než zlomili odpor původních obyvatel ostrova, Guančů.

1493

26 říjen 1971

Zatím poslední erupce sopky

Až do 18. listopadu 1971 sopka Teneguia děsila místní obyvatele.

6. listopad 2002

Biosférická reservace UNESCO

Lanzarote, El Hiero, La Palma. Od roku 2002 je La Palma jako třetí v pořadí z Kanárských ostrovů prohlášena biosférickou rezervací UNESCO.

6. listopad 2002

la-palma-logo_www_ern_footer_web.png
La-Palma.cz - nabídka nemovitostí, pronájem prázdninových domů a kompletni turistický servis na La Palma.
Intermediador turistico: I-0004961.1
© 2019-2023, la-palma.cz

Kontakty

+420 722 229 448    
+34 618 124 381  
Travesia Los Cancajos 2,
Hotel Las Olas,
Local B4, Breňa Baja
info@la-palma.cz

 
  

Hledání