Jak cestovat na La Palma

La Palma nemá přímé spojení s Českou republikou. Jediný letecký dopravce v ČR stále odmítá zařadit lety na La Palma do svého letového řádu. I když se nabízí jediněčná možnost, využít let na Tenerife a zařadit mezipřistání na La Palma. Vzdálenost obou letišť je cca 100 km a tuto praxi využívá Smartwings například při letu na Gran Canaria, kdy zařadil mezipřistání na Fuerteventura.

Jednou z variant cesty na La Palma je možnost využít letů Smartwings na Tenerife nebo Gran Canaria. A dále přestoupit na některý z meziostrovních letů společností Binter nebo Canaryfly. Tyto společnosti propojují všechny Kanárské ostrovy. Další možností je doprava z Gran Canaria nebo Tenerife trajektem. Námořní spoje organizují společnosti Fred Olsen a Navierra Armas. Námořním trajektem lze cestovat i s osobním automobilem. Pouze je potřeba upozornit na to, že ne každá půjčovna aut povoluje cestu s vozem na jiný ostrov. Doporučujeme předem tuto věc s půjčovnou konzultovat.

Pokud preferujete let z Prahy, je možno také využít přestup v Madridu nebo Barceloně. La Palma má každodenní spojení s Madridem díky lince Iberia. V letních měsících jsou v některých dnech lety i dva denně. Z Barcelony létá jednou týdně společnost Vueling.
Image
Jako nejvýhodnější variantou se zdá být využití letů z okolních zemí. Nejaktivnějším dopravcem na La Palma je německá společnost Condor. V době předcovidové společnost na La Palma organizovala 25 letů týdně. Od září 2020 Condor obnovuje lety z Mnichova. Dále lze využít lety z Berlína, Lipska nebo Norimberka.

La Palma má dále pravidelné přímé letecké spojení s Amsterdamem (Transavia), Bruselem (Tui Belgium) a Londýnem (Easyjet). Sezonně přibývají spoje do Curychu, Paříže, Katowic a dalších měst.

Zde je tabulka mezinárodních letů na letiště SPC La Palma.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na emailu info@la-palma.cz


© 2016-2024, la-palma.cz

Kontakty

+420 722 229 448    
+34 618 124 381  
Travesia Los Cancajos 2,
Hotel Las Olas,
Local B4, Breňa Baja
info@la-palma.cz

Hledání