Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/site.php) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/169923/virtual) in /data/web/virtuals/169923/virtual/www/domains/la-palma.cz/components/com_sppagebuilder/parser/addon-parser.php on line 886
zakladni-info-11.jpg

Vítejte na La Palma,
vítejte na ostrově plném vulkanických scenérií a hlubokých vavřínových pralesů.

Obyvatel každého kanárského ostrova vám řekne, že nejkrásnější je zrovna ten jeho. Ale jen jednomu z nich se oficiálně říká "isla bonita". Tedy krásný ostrov. A tím právě La Palma je.
La Palma, dříve také San Miguel da La Palma, je ostrov ve východní části Atlantského oceánu, součást španělské autonomní oblasti Kanárské ostrovy. Společně s ostrovy Tenerife, La Gomera  a El Hierro spadá do provincie Santa Cruz de Tenerife. Svojí rozlohou 708km2 a počtem obyvatel 84 700 se řadí na páté místo v souostroví. Nejvyšší bod ostrova Roque de los Muchachos se nachází v nadmořské výšce 2426 m.n.m.  a je druhým nejvyšším vrcholem Kanárských ostrovů (po Pico del Teide na Tenerife).
Hlavní městem je Santa Cruz de La Palma na východním pobřeží, nejlidnatějším Los Llanos de Aridane s více než 20 000 obyvateli na západní straně ostrova.
V roce 2002 se La Palma stala biosférickou rezervací (po Lanzarote a El Hierro jako třetí ostrov pod ochranou UNESCO).
About Me
Na La Palma si můžete užívat života po celý rok - mírné klima, žádná velkoměsta, romantické pláže a nezapomenutelné přírodní scenérie nabízí pro každého něco. Pokud vyhledáváte pěší turistiku, rodinnou dovolenou na pláži, chcete si odpočinout od ruchu civilizace nebo jen nemáte rádi zimu, je La Palma ideálním místem. Na La Palma si užijete časté slavnosti, pravidelný únorový karneval, ale také atraktivní sportovní aktivity.

Rádi bychom vám nabídli co nejširší informace o tom, jak nejlépe strávit dovolenou, která místa navštívit nebo třeba jak investovat na La Palma.
Obyvatelé La Palma berou život jako jednu velkou oslavu a rádi slaví nejen v rodinném kruhu. Na nic nespěchají, tak jak jsme zvyklí ve střední Evropě. Vždy musí být čas na popovídání se sousedy třeba na poště, v supermarketu nebo v autě uprostřed ulice. O víkendech často celá rodina vyrazí do restaurace, do baru na pláži nebo na piknik uprostřed přírody. Mladí, staří, všichni společně slaví hlasitě a vesele. Ti, kteří se přizpůsobí tomuto životnímu stylu, velmi brzo pochopí mentalitu místních obyvatel a mohou si s nimi užít uvolněnou zábavu při mnoha oslavách a akcích po celý rok. I jako turisté jste pak vítáni.
About Me

Historie ve zkratce

Od prvního osidlování až po současnou tvář ostrova.

před 2 miliony lety

Vznik ostrova

La Palma patří mezi geologicky nejmladší z Kanárských ostrovů

před 2 miliony lety

5. století před n.l.

První obyvatelé

V 5. století před naším letopočtem jsou doložené nejstarší důkazy o osidlování ostrova.

1493

Kolonizace Španěly dokončena

Téměř 89 let trvalo kolonizátorům v čele s Alfonsem Fernándezem de Lugo než zlomili odpor původních obyvatel ostrova, Guančů.

1493

26 říjen 1971

Erupce sopky Teneguia

Až do 18. listopadu 1971 sopka Teneguia děsila místní obyvatele.

6. listopad 2002

Biosférická reservace UNESCO

Lanzarote, El Hiero, La Palma. Od roku 2002 je La Palma jako třetí v pořadí z Kanárských ostrovů prohlášena biosférickou rezervací UNESCO.

6. listopad 2002

19.září 2021

Zatím poslední erupce sopky

Až do 13. prosince 2021 sopka Tajogaite děsila místní obyvatele.

© 2016-2024, la-palma.cz

Kontakty

+420 722 229 448    
+34 618 124 381  
Travesia Los Cancajos 2,
Hotel Las Olas,
Local B4, Breňa Baja
info@la-palma.cz

Hledání